Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Sportowiec
Nr: 51 (1570)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
ściany cienkie, to plenum, nie knajpa". "Ustalamy wytyczne, decydujemy za innych, a tu takie rzeczy..."
Zmiana akcji...
Na scenę wchodzi młody żurnalista i odczytuje z pomiętego notesu fragmenty wywiadu z dyrektorem teatru: "Tor" jest sztuką relaksową, ale formę ma intrygującą i są tam ważne drobne sprawy. Materię literacką trochę przerobiłam, trochę dorobiłam, autorowi się podobało.
Przy głosie znowu sprawozdawcy. Ostatnie sekundy przed startem. Szanse są równe! Każda część sprawdzona! Wszystko dla człowieka! Wszystko dla jego bezpieczeństwa!
I start! Wyścig się zaczął.
Wpada na scenę żurnalista, który zapomniał przeczytać jednego zdania z wywiadu: "Byle się nie gmerać w konfliktach czysto sportowych, że
ściany cienkie, to plenum, nie knajpa". "Ustalamy wytyczne, decydujemy za innych, a tu takie rzeczy..." <br>Zmiana akcji... <br>Na scenę wchodzi młody żurnalista i odczytuje z pomiętego notesu fragmenty wywiadu z dyrektorem teatru: "Tor" jest sztuką relaksową, ale formę ma intrygującą i są tam ważne drobne sprawy. Materię literacką trochę przerobiłam, trochę dorobiłam, autorowi się podobało. <br>Przy głosie znowu sprawozdawcy. Ostatnie sekundy przed startem. Szanse są równe! Każda część sprawdzona! Wszystko dla człowieka! Wszystko dla jego bezpieczeństwa!<br>I start! Wyścig się zaczął.<br>Wpada na scenę żurnalista, który zapomniał przeczytać jednego zdania z wywiadu: "Byle się nie gmerać w konfliktach czysto sportowych, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!