Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2930
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
Piłki Nożnej do narodowych federacji futbolowych. Precyzują one, jak powinien wyglądać stadion piłkarski, na którym od sezonu 2002/2003 będą rozgrywane mecze międzynarodowe. By uzyskać licencję, należy spełnić długą listę zaleceń, głównie dotyczących norm stadionowych. Dziś nie odpowiada im żaden polski obiekt.
Marzą o ciepłej wodzie
Najistotniejsze wymagania dotyczą zadaszenia trybun z minimum 10 tys. indywidualnych, ponumerowanych krzesełek. Ławek, które zajmują jeszcze znaczną część widowni wielu klubów, nie uznaje się za miejsca siedzące. To także konieczność zainstalowania sztucznego oświetlenia o odpowiedniej mocy.
Na zastosowanie się do tych zaleceń nie stać dzisiaj żadnego polskiego klubu pierwszoligowego.
W Katowicach spod pryszniców rzadko leje
Piłki Nożnej do narodowych federacji futbolowych. Precyzują one, jak powinien wyglądać stadion piłkarski, na którym od sezonu 2002/2003 będą rozgrywane mecze międzynarodowe. By uzyskać licencję, należy spełnić długą listę zaleceń, głównie dotyczących norm stadionowych. Dziś nie odpowiada im żaden polski obiekt.<br>&lt;tit1&gt;Marzą o ciepłej wodzie&lt;/&gt;<br>Najistotniejsze wymagania dotyczą zadaszenia trybun z minimum 10 tys. indywidualnych, ponumerowanych krzesełek. Ławek, które zajmują jeszcze znaczną część widowni wielu klubów, nie uznaje się za miejsca siedzące. To także konieczność zainstalowania sztucznego oświetlenia o odpowiedniej mocy. <br>Na zastosowanie się do tych zaleceń nie stać dzisiaj żadnego polskiego klubu pierwszoligowego. <br>W Katowicach spod pryszniców rzadko leje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego