Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
zginął podczas wyścigu

Samochód Earnhardta przy prędkości 300 km/godz. uderzył w mur Dale Earnhardt senior zginął w niedzielę podczas wyścigu Daytona 500 na owalnym torze w Daytona Beach.
Samochód prowadzony przez 49-letniego Earnhardta wypadł z trasy na ostatnim, 174. okrążeniu i z ogromną siłą uderzył w mur oddzielający trybuny od toru.
Earnhardt był siedmiokrotnym zdobywcą Pucharu Winstona - najważniejszego trofeum w rywalizacji NASCAR. Na ostatnim okrążeniu wyścigu w Daytona Beach Earnhardt jechał na trzeciej pozycji i blokował drogę Sterlingowi Marlinowi.
Chciał w ten sposób pomóc znajdującym się przed nim kolegom z zespołu, Michaelowi Waltripowi, który miał szansę odnieść pierwsze w
zginął podczas wyścigu&lt;/&gt;<br><br>Samochód Earnhardta przy prędkości 300 km/godz. uderzył w mur Dale Earnhardt senior zginął w niedzielę podczas wyścigu Daytona 500 na owalnym torze w Daytona Beach.<br>Samochód prowadzony przez 49-letniego Earnhardta wypadł z trasy na ostatnim, 174. okrążeniu i z ogromną siłą uderzył w mur oddzielający trybuny od toru.<br>Earnhardt był siedmiokrotnym zdobywcą Pucharu Winstona - najważniejszego trofeum w rywalizacji NASCAR. Na ostatnim okrążeniu wyścigu w Daytona Beach Earnhardt jechał na trzeciej pozycji i blokował drogę Sterlingowi Marlinowi.<br>Chciał w ten sposób pomóc znajdującym się przed nim kolegom z zespołu, Michaelowi Waltripowi, który miał szansę odnieść pierwsze w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego