Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 37
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1975
lat, znany z przekazywanej tu z pokolenia na pokolenie tradycji rzetelnej i wysoko kwalifikowanej pracy metalowców. Pierwszą partię odkuwek dla przemysłu samochodowego wykonano w Ustroniu już w 1934 roku, po wojnie wytwarzano je dla samochodów Star i motocykli, a później dla warszawsko-bielskiego samochodu FSO Syrena.
Bogatą tradycję ma również trzon obróbki mechanicznej fabryki: obiekt w Bielsku to zakład o przeszło 100-letniej historii, który w swym rozwoju stale dążył w kierunku produkcji coraz bardziej złożonej i specjalizowanej, aby jeszcze przed wojną rozpocząć wytwarzanie silników wysokoprężnych.
Tradycje sięgają więc w odległe lata i metalowcy dysponujący obecnie bardzo nowoczesnym wyposażeniem produkcyjnym mogą
lat, znany z przekazywanej tu z pokolenia na pokolenie tradycji rzetelnej i wysoko kwalifikowanej pracy metalowców. Pierwszą partię odkuwek dla przemysłu samochodowego wykonano w Ustroniu już w 1934 roku, po wojnie wytwarzano je dla samochodów Star i motocykli, a później dla warszawsko-bielskiego samochodu FSO Syrena. <br>Bogatą tradycję ma również trzon obróbki mechanicznej fabryki: obiekt w Bielsku to zakład o przeszło 100-letniej historii, który w swym rozwoju stale dążył w kierunku produkcji coraz bardziej złożonej i specjalizowanej, aby jeszcze przed wojną rozpocząć wytwarzanie silników wysokoprężnych. <br>Tradycje sięgają więc w odległe lata i metalowcy dysponujący obecnie bardzo nowoczesnym wyposażeniem produkcyjnym mogą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego