Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Znak
Nr: 11
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1982
Niemców. Miał w pamięci inny ich obraz... Takie fakty oddziaływują znów na Niemców, którzy zaczynają lepiej rozumieć znaczenie ich pielgrzymowania. Oczywiście w czasie pielgrzymki nie ma czasu na głębsze kontakty z miejscową ludnością, ale nawet krótka wspólna modlitwa może wiele zmienić.
Czy te kontakty nie mogłyby być jednak szersze? Myślę tu zarówno o przygotowaniu przed pielgrzymką, jak też i formach pomocy po pielgrzymce, jako wyraz wdzięczności za gościnne przyjęcie. Oczywiście w tym wypadku chodziłoby o Polaków.
To byłoby bardzo dobre, stopniowo można by do tego dojść. Obecnie bardzo nas przytłaczają problemy organizacyjne, jest już za dużo pielgrzymów na jedną trasę. Dlatego
Niemców. Miał w pamięci inny ich obraz... Takie fakty oddziaływują znów na Niemców, którzy zaczynają lepiej rozumieć znaczenie ich pielgrzymowania. Oczywiście w czasie pielgrzymki nie ma czasu na głębsze kontakty z miejscową ludnością, ale nawet krótka wspólna modlitwa może wiele zmienić.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Czy te kontakty nie mogłyby być jednak szersze? Myślę tu zarówno o przygotowaniu przed pielgrzymką, jak też i formach pomocy po pielgrzymce, jako wyraz wdzięczności za gościnne przyjęcie. Oczywiście w tym wypadku chodziłoby o Polaków.&lt;/&gt;<br>&lt;who5&gt;To byłoby bardzo dobre, stopniowo można by do tego dojść. Obecnie bardzo nas przytłaczają problemy organizacyjne, jest już za dużo pielgrzymów na jedną trasę. Dlatego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!