Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
0,5 GeV dla s). Każdemu kwarkowi odpowiada antykwark o przeciwnym ładunku i znaku wszystkich trzech liczb kwantowych.
Według tej koncepcji bariony tworzą się z trzech kwarków - proton jest kombinacją uud, neutron udd, inne kombinacje trzykwarkowe tworzyłyby inne bariony. Udział kwarku s powodowałby powstanie cząstki dziwnej. Połączenia podwójne kwark-antykwark tworzą mezony.
W miarę rozwoju teorii postuluje się dwa dodatkowe kwarki: c (powabny) o masie ((...)) jednostek masy atomowej (symbol u ). Neutron jest cząstką obojętną o masie 1,0086650 u. Proton i neutron określa się wspólną nazwą nukleonu.
Wprowadzimy kilka podstawowych pojęć i terminów służących do opisu jąder. Liczba atomowa Z oznacza
0,5 GeV dla s). Każdemu kwarkowi odpowiada antykwark o przeciwnym ładunku i znaku wszystkich trzech liczb kwantowych.<br> Według tej koncepcji bariony tworzą się z trzech kwarków - proton jest kombinacją uud, neutron udd, inne kombinacje trzykwarkowe tworzyłyby inne bariony. Udział kwarku s powodowałby powstanie cząstki dziwnej. Połączenia podwójne kwark-antykwark tworzą mezony.<br> W miarę rozwoju teorii postuluje się dwa dodatkowe kwarki: c (powabny) o masie ((...)) jednostek masy atomowej (symbol u ). Neutron jest cząstką obojętną o masie 1,0086650 u. Proton i neutron określa się wspólną nazwą nukleonu.<br> Wprowadzimy kilka podstawowych pojęć i terminów służących do opisu jąder. Liczba atomowa Z oznacza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego