Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 9
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
stało Lechowi Wałęsie?

- Z jednej strony ma poczucie żalu i wyborczej porażki, to rozumiem. A z drugiej jest dotknięty atakami, które płyną z własnego środowiska, a których ja też nie rozumiem.

Chodzi o sprawę "Bolka"?

- Chodzi o "Bolka", o dezawuowanie roli, którą Lech Wałęsa odegrał w tworzeniu Solidarności, te zarzuty ubeckie, agenturalne. Ktoś mu robi straszliwą krzywdę. To jednocześnie kompletna nieodpowiedzialność wobec państwa polskiego. Polacy mają niewielu bohaterów, postaci, które są znane i szanowane w świecie. Powinniśmy o tych ludzi dbać.
A więc nie należy pisać o notatkach, które są w IPN?

- Nie wiem, czy należy pisać. Wiem, że trzeba znać
stało Lechowi Wałęsie?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt;- Z jednej strony ma poczucie żalu i wyborczej porażki, to rozumiem. A z drugiej jest dotknięty atakami, które płyną z własnego środowiska, a których ja też nie rozumiem. &lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;Chodzi o sprawę "Bolka"?&lt;/&gt; <br><br>&lt;who2&gt;- Chodzi o "Bolka", o dezawuowanie roli, którą Lech Wałęsa odegrał w tworzeniu Solidarności, te zarzuty ubeckie, agenturalne. Ktoś mu robi straszliwą krzywdę. To jednocześnie kompletna nieodpowiedzialność wobec państwa polskiego. Polacy mają niewielu bohaterów, postaci, które są znane i szanowane w świecie. Powinniśmy o tych ludzi dbać. &lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;A więc nie należy pisać o notatkach, które są w IPN?&lt;/&gt; <br><br>&lt;who2&gt;- Nie wiem, czy należy pisać. Wiem, że trzeba znać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!