Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 39
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
która ma na celu pomoc finansową katolikom na wschodzie, m.in. w postaci wyposażenia kościołów.
Najbliższe spotkanie odbędzie się 15 października, podczas sympozjum "Dziedzictwo kulturowe obszaru Babiej Góry", organizowane przez Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich.
jofUlica pełna historii

Tu kiedyś koncentrowało się życie, bywali najznakomitsi. Dzisiaj ulica Kościeliska jest nieco na uboczu, choć nazywana jest zakopiańską starówką. W tym roku po raz pierwszy obchodzono jej święto.
Sobota na ulicy Kościeliskiej była dniem wyjątkowym. Najstarsza ulica Zakopanego obchodziła swój dzień. Mieszkańcy otworzyli drzwi domów, "wyzdajali" ogródki i upiekli ciasta. Odświętnie ubrani witali nadchodzących gości. A było ich wielu.
Na pomysł święta ulicy wpadała
która ma na celu pomoc finansową katolikom na wschodzie, m.in. w postaci wyposażenia kościołów.<br>Najbliższe spotkanie odbędzie się 15 października, podczas sympozjum "Dziedzictwo kulturowe obszaru Babiej Góry", organizowane przez Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich.<br>&lt;au&gt;jof&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Ulica pełna historii&lt;/tit&gt;<br><br>Tu kiedyś koncentrowało się życie, bywali najznakomitsi. Dzisiaj ulica Kościeliska jest nieco na uboczu, choć nazywana jest zakopiańską starówką. W tym roku po raz pierwszy obchodzono jej święto.<br>Sobota na ulicy Kościeliskiej była dniem wyjątkowym. Najstarsza ulica Zakopanego obchodziła swój dzień. Mieszkańcy otworzyli drzwi domów, &lt;dialect&gt;"wyzdajali"&lt;/&gt; ogródki i upiekli ciasta. Odświętnie ubrani witali nadchodzących gości. A było ich wielu.<br>Na pomysł święta ulicy wpadała
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego