Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
i ewentualnie z lokatorami tego samego, zbiorowego mieszkania) są w większości przypadków dobre lub poprawne, ale dalekie. Wzajemną życzliwą pomoc spotykamy w 1/4 lub w 1/3 przypadków, stosunki zdecydowanie złe u co czternastego respondenta. We wspólnym mieszkaniu, podobnie jak wobec sąsiadów, większość ankietowanych stosuje taktykę trzymania się na uboczu, niewtrącania się i ustępowania innym; ta izolacja ma swoje dobre i złe strony.
Wśród respondentów piąta część nigdy nie pracowała zawodowo; można jednak sądzić, że wiele kobiet pomagało swoim mężom, pracowało "po cichu", a nawet utrzymywało rodzinę w czasie okupacji.
Wykształcenie badanych bardzo silnie oddziaływało na długość okresu zatrudnienia: staż
i ewentualnie z lokatorami tego samego, zbiorowego mieszkania) są w większości przypadków dobre lub poprawne, ale dalekie. Wzajemną życzliwą pomoc spotykamy w 1/4 lub w 1/3 przypadków, stosunki zdecydowanie złe u co czternastego respondenta. We wspólnym mieszkaniu, podobnie jak wobec sąsiadów, większość ankietowanych stosuje taktykę trzymania się na uboczu, niewtrącania się i ustępowania innym; ta izolacja ma swoje dobre i złe strony. <br> Wśród respondentów piąta część nigdy nie pracowała zawodowo; można jednak sądzić, że wiele kobiet pomagało swoim mężom, pracowało "po cichu", a nawet utrzymywało rodzinę w czasie okupacji. <br> Wykształcenie badanych bardzo silnie oddziaływało na długość okresu zatrudnienia: staż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!