Typ tekstu: Książka
Autor: Choromański Michał
Tytuł: Zazdrość i medycyna
Rok wydania: 1979
Rok powstania: 1933
bełkotu Borucha, że w sąsiedniej kamienicy ktoś wreszcie zamieszkał. Nie przypisałby temu znaczenia, gdyby nie przypadek. Tegoż bowiem poranku zobaczył przez okno chirurga Tamtena. I tegoż poranku dziewięcioletni Boruch powiedział mu, że widział, jak do kamienicy wchodziła żona jego klienta.
Wtedy krawiec poszedł do Widmara, miał właśnie odnieść do miary ubranie, i w przedpokoju spotkał Rebeka. Na jego widok Rebeka żachnęła się.
- Cacaca, proszę się mną nie krępować - powiedział delikatnie krawiec i wyczuł, że wiadomość, którą mógłby dostarczyć Widmarowi, byłaby i dla Widmara, i dla niego jednakowo pożyteczna. Rebeka wróciła do salonu i krawiec słyszał, jak powiedziała mężowi:
- Przyszedł do ciebie
bełkotu Borucha, że w sąsiedniej kamienicy ktoś wreszcie zamieszkał. Nie przypisałby temu znaczenia, gdyby nie przypadek. Tegoż bowiem poranku zobaczył przez okno chirurga Tamtena. I tegoż poranku dziewięcioletni Boruch powiedział mu, że widział, jak do kamienicy wchodziła żona jego klienta.<br>Wtedy krawiec poszedł do Widmara, miał właśnie odnieść do miary ubranie, i w przedpokoju spotkał Rebeka. Na jego widok Rebeka żachnęła się.<br>- Cacaca, proszę się mną nie krępować - powiedział delikatnie krawiec i wyczuł, że wiadomość, którą mógłby dostarczyć Widmarowi, byłaby i dla Widmara, i dla niego jednakowo pożyteczna. Rebeka wróciła do salonu i krawiec słyszał, jak powiedziała mężowi:<br>- Przyszedł do ciebie
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!