Typ tekstu: Książka
Autor: Chmielewska Joanna
Tytuł: Wszystko czerwone
Rok wydania: 2001
Rok powstania: 1974
szybko i nagła utrata panowania nad kierownicą musiała w końcu spowodować katastrofę. Możliwe zresztą, że mordercy nie chodziło nawet o to, żeby Alicja zabiła się na miejscu, na taką przyjemność nie mógł liczyć, ale żeby przynajmniej trochę uszkodzona poszła do szpitala. Być może miał nadzieję, że w czasie jego nieobecności uda mu się znaleźć przeklęty dokument.
- Pani go wie - rzekł następnie pan Muldgaard, oskarżycielsko kierując w jej stronę wyciągnięty palec. - Pani trzyma tajemnice!
- Jakie tajemnice? - zainteresowała się Alicja.
- On szuka, ten morderca. On poszukiwa. Pani zna, co on szuka? Pani zna!
Zaprzeczenie nie przechodziło Alicji przez gardło. Patrzyła na pana Muldgaarda
szybko i nagła utrata panowania nad kierownicą musiała w końcu spowodować katastrofę. Możliwe zresztą, że mordercy nie chodziło nawet o to, żeby Alicja zabiła się na miejscu, na taką przyjemność nie mógł liczyć, ale żeby przynajmniej trochę uszkodzona poszła do szpitala. Być może miał nadzieję, że w czasie jego nieobecności uda mu się znaleźć przeklęty dokument.<br>- Pani go wie - rzekł następnie pan Muldgaard, oskarżycielsko kierując w jej stronę wyciągnięty palec. - Pani trzyma tajemnice!<br>- Jakie tajemnice? - zainteresowała się Alicja.<br>- On szuka, ten morderca. On poszukiwa. Pani zna, co on szuka? Pani zna!<br>Zaprzeczenie nie przechodziło Alicji przez gardło. Patrzyła na pana Muldgaarda
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego