Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
też poważne problemy ekonomiczne. Opozycja zaś była świetnie przygotowana do podjęcia buntu. Niemniej bezpośrednią przyczynę stanowiły wybory. Ich sfałszowanie pokazało ludziom, że władzy nie da się zmienić w demokratyczny sposób.
Gruzinom nie pozostało nic innego, jak radykalna forma protestu. Na początku była jeszcze nadzieja, że władze poddadzą się i problem uda się rozwiązać zgodnie z konstytucją. Rząd zajął jednak ostre stanowisko... Moim zdaniem, naród ukraiński musi przede wszystkim z determinacją stanąć po stronie demokracji, trzymając się prawa. Nie może stracić opanowania, nie może dać się sprowokować i dopuścić do większego zaostrzenia sytuacji.

Szewardnadze w końcu bez wystrzału oddał władzę. Czy jest
też poważne problemy ekonomiczne. Opozycja zaś była świetnie przygotowana do podjęcia buntu. Niemniej bezpośrednią przyczynę stanowiły wybory. Ich sfałszowanie pokazało ludziom, że władzy nie da się zmienić w demokratyczny sposób.<br>Gruzinom nie pozostało nic innego, jak radykalna forma protestu. Na początku była jeszcze nadzieja, że władze poddadzą się i problem uda się rozwiązać zgodnie z konstytucją. Rząd zajął jednak ostre stanowisko... Moim zdaniem, naród ukraiński musi przede wszystkim z determinacją stanąć po stronie demokracji, trzymając się prawa. Nie może stracić opanowania, nie może dać się sprowokować i dopuścić do większego zaostrzenia sytuacji.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;Szewardnadze w końcu bez wystrzału oddał władzę. Czy jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!