Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
też poważne problemy ekonomiczne. Opozycja zaś była świetnie przygotowana do podjęcia buntu. Niemniej bezpośrednią przyczynę stanowiły wybory. Ich sfałszowanie pokazało ludziom, że władzy nie da się zmienić w demokratyczny sposób.
Gruzinom nie pozostało nic innego, jak radykalna forma protestu. Na początku była jeszcze nadzieja, że władze poddadzą się i problem uda się rozwiązać zgodnie z konstytucją. Rząd zajął jednak ostre stanowisko... Moim zdaniem, naród ukraiński musi przede wszystkim z determinacją stanąć po stronie demokracji, trzymając się prawa. Nie może stracić opanowania, nie może dać się sprowokować i dopuścić do większego zaostrzenia sytuacji.

Szewardnadze w końcu bez wystrzału oddał władzę. Czy jest
też poważne problemy ekonomiczne. Opozycja zaś była świetnie przygotowana do podjęcia buntu. Niemniej bezpośrednią przyczynę stanowiły wybory. Ich sfałszowanie pokazało ludziom, że władzy nie da się zmienić w demokratyczny sposób.<br>Gruzinom nie pozostało nic innego, jak radykalna forma protestu. Na początku była jeszcze nadzieja, że władze poddadzą się i problem uda się rozwiązać zgodnie z konstytucją. Rząd zajął jednak ostre stanowisko... Moim zdaniem, naród ukraiński musi przede wszystkim z determinacją stanąć po stronie demokracji, trzymając się prawa. Nie może stracić opanowania, nie może dać się sprowokować i dopuścić do większego zaostrzenia sytuacji.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;Szewardnadze w końcu bez wystrzału oddał władzę. Czy jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego