Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
odbywać na szeroką skalę, poza kontrolą - tłumaczy Jolanta Szymanek-Deresz.
Do odrzucenia prezydenckiego weta potrzeba w Sejmie 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy posłów. - Są spore szanse, że nam się to uda. Przypuszczam, że koalicję poprą posłowie PO - spodziewa się Jerzy Czepułkowski (SLD).
Rząd ostrzega, że jeżeli nie uda się doprowadzić do odrzucenia prezydenckiego weta, to do UE przystąpimy z przepisami naruszającymi unijne reguły, i to w jednej z bardzo delikatnych dziedzin.
Obiecuje, że jeśli posłowie odrzucą weto, to zostanie przygotowana nowelizacja jednoznacznie zakazująca testowania kosmetyków na zwierzętach.
Tyle tylko, że nie ma szans, aby nowe przepisy weszły w
odbywać na szeroką skalę, poza kontrolą&lt;/&gt; - tłumaczy &lt;name type="person"&gt;Jolanta Szymanek-Deresz&lt;/&gt;.<br>Do odrzucenia prezydenckiego weta potrzeba w &lt;name type="org"&gt;Sejmie&lt;/&gt; 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy posłów. &lt;q&gt;- Są spore szanse, że nam się to uda. Przypuszczam, że koalicję poprą posłowie &lt;name type="org"&gt;PO&lt;/&gt;&lt;/&gt; - spodziewa się &lt;name type="person"&gt;Jerzy Czepułkowski&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;).<br>Rząd ostrzega, że jeżeli nie uda się doprowadzić do odrzucenia prezydenckiego weta, to do &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt; przystąpimy z przepisami naruszającymi unijne reguły, i to w jednej z bardzo delikatnych dziedzin.<br>Obiecuje, że jeśli posłowie odrzucą weto, to zostanie przygotowana nowelizacja jednoznacznie zakazująca testowania kosmetyków na zwierzętach.<br>Tyle tylko, że nie ma szans, aby nowe przepisy weszły w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego