Typ tekstu: Książka
Autor: Dybowska Alicja, Żaryn Jan, Żaryn Małgorzata
Tytuł: Polskie dzieje od czasów najdawniejszych do współczesności
Rok: 1996
XVII w. został zahamowany wzrost cen na zboże, a konkurencja z szybko rozwijającym się rolnictwem zachodnioeuropejskim była coraz trudniejsza. Wszystko to, a także zwiększony przyrost ludności z przełomu XVI i XVII w., wpływało na położenie różnych grup ziemiaństwa.Jan Kazimierz załamany śmiercią królowej Ludwiki Marii zrzekł się tronu (1668) i udał się do Francji, gdzie zmarł. Po kilku latach jego zwłoki sprowadzono do kraju i pochowano obok innych monarchów na Wawelu.

Podsumowanie. Osiemdziesięcioletni okres panowania Wazów w Rzeczypospolitej jest niezwykle zróżnicowany. Na kartach historii zapisały się w tym czasie chwile świetności i upadku, ludzie wybitni, ale także nikczemni.

Państwo Zygmunta III
XVII w. został zahamowany wzrost cen na zboże, a konkurencja z szybko rozwijającym się rolnictwem zachodnioeuropejskim była coraz trudniejsza. Wszystko to, a także zwiększony przyrost ludności z przełomu XVI i XVII w., wpływało na położenie różnych grup ziemiaństwa.<br><br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br><br>Jan Kazimierz załamany śmiercią królowej Ludwiki Marii zrzekł się tronu (1668) i udał się do Francji, gdzie zmarł. Po kilku latach jego zwłoki sprowadzono do kraju i pochowano obok innych monarchów na Wawelu.<br><br>Podsumowanie. Osiemdziesięcioletni okres panowania Wazów w Rzeczypospolitej jest niezwykle zróżnicowany. Na kartach historii zapisały się w tym czasie chwile świetności i upadku, ludzie wybitni, ale także nikczemni.<br><br>Państwo Zygmunta III
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego