Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Wyborcza
Nr: 6.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
swojemu reżimowi prowincje i ze spokojem mógł prowadzić wojnę przeciwko erytrejskim powstańcom (Erytrea oderwała się od Etiopii i ogłosiła niepodległość w 1993 roku, dwa lata po upadku reżimu Mengistu).

Pytanie, czy słać pomoc przeżywającym gospodarcze katastrofy krajom toczącym wojny lub rządzonym przez brutalnych tyranów, pozostaje bez odpowiedzi od dziesięcioleci. Nie udzielając pomocy, skazuje się na śmierć nie reżimy, ale ich nieszczęsnych poddanych. Udzielając - ratuje się wielu nieszczęśników, ale przy okazji wzbogaca skorumpowanych dyktatorów i ich ministrów, a także udziela bezzwrotnej pożyczki na wojny i prześladowania.

Głód w Rogu Afryki

Bob Geldof, irlandzki muzyk rockowy, który, organizując w 1985 roku największy w historii
swojemu reżimowi prowincje i ze spokojem mógł prowadzić wojnę przeciwko erytrejskim powstańcom (&lt;name type="place"&gt;Erytrea&lt;/name&gt; oderwała się od &lt;name type="place"&gt;Etiopii&lt;/name&gt; i ogłosiła niepodległość w 1993 roku, dwa lata po upadku reżimu &lt;name type="person"&gt;Mengistu&lt;/name&gt;). <br><br>Pytanie, czy słać pomoc przeżywającym gospodarcze katastrofy krajom toczącym wojny lub rządzonym przez brutalnych tyranów, pozostaje bez odpowiedzi od dziesięcioleci. Nie udzielając pomocy, skazuje się na śmierć nie reżimy, ale ich nieszczęsnych poddanych. Udzielając - ratuje się wielu nieszczęśników, ale przy okazji wzbogaca skorumpowanych dyktatorów i ich ministrów, a także udziela bezzwrotnej pożyczki na wojny i prześladowania. <br><br>&lt;tit&gt;Głód w &lt;name type="place"&gt;Rogu Afryki&lt;/name&gt;&lt;/tit&gt; <br><br>&lt;name type="person"&gt;Bob Geldof&lt;/name&gt;, irlandzki muzyk rockowy, który, organizując w 1985 roku największy w historii
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego