Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Starożytny Chińczyk uczył się kontroli nad wytryskiem nasienia bo wierzył, że zatrzymane podczas stosunku nasienie przemieści się z jąder do mózgu, gdzie zmieni się w czystego ducha. To taoistyczny pomysł na stopniowe przekształcenie śmiertelnego ciała w nieśmiertelne.
Starożytny Hindus uczył się powstrzymywania wytrysku, bo pragnął doświadczyć oświecenia i "połączenia z uniwersum". Za pomocą praktyk tantrycznych przekształcał chwilowy orgazm w długotrwałą mistyczną kontemplację wieczności. Jogini, nawet jeśli mieli wytrysk do pochwy, to zaraz zasysali go z powrotem. Czynili tak z lęku, że wraz z nasieniem ubędzie im trochę witalnych sił.
Również starożytni Arabowie przypisywali nasieniu szczególne właściwości i dobroczynny wpływ na organizm
Starożytny Chińczyk uczył się kontroli nad wytryskiem nasienia bo wierzył, że zatrzymane podczas stosunku nasienie przemieści się z jąder do mózgu, gdzie zmieni się w czystego ducha. To taoistyczny pomysł na stopniowe przekształcenie śmiertelnego ciała w nieśmiertelne.<br>Starożytny Hindus uczył się powstrzymywania wytrysku, bo pragnął doświadczyć oświecenia i "połączenia z uniwersum". Za pomocą praktyk tantrycznych przekształcał chwilowy orgazm w długotrwałą mistyczną kontemplację wieczności. Jogini, nawet jeśli mieli wytrysk do pochwy, to zaraz zasysali go z powrotem. Czynili tak z lęku, że wraz z nasieniem ubędzie im trochę witalnych sił.<br>Również starożytni Arabowie przypisywali nasieniu szczególne właściwości i dobroczynny wpływ na organizm
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego