Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cztery Łapy
Nr: 12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
antybiotykoterapia lub stosowanie maści. Najważniejsze jest niedopuszczenie do uszkadzania tych miejsc w sposób mechaniczny. Na sączące się modzele można zakładać miękkie opatrunki. Torbiel, którą Pani opisuje, mogła powstać, ponieważ wytworzyła się tzw. pseudokaletka. To odpowiedź organizmu na silny uraz mechaniczny okolicy łokcia. Pseudokaletki można leczyć przez punkcje lub chirurgicznie, po uprzednim zlikwidowaniu zapalenia. Psy ze skłonnością do modzeli powinny spać na miękkim posłaniu lub na kanapie.
Mojej 4-miesięcznej kotce rasy rosyjskiej, delikatnie mówiąc, nieładnie pachnie z pyszczka. Kotka miała zrobione podstawowe szczepienia i dostała środek na odrobaczenie. Karmię ja na zmianę suchym pokarmem i puszkami dla kocich juniorów.
Robert Łysakowski
antybiotykoterapia lub stosowanie maści. Najważniejsze jest niedopuszczenie do uszkadzania tych miejsc w sposób mechaniczny. Na sączące się modzele można zakładać miękkie opatrunki. Torbiel, którą Pani opisuje, mogła powstać, ponieważ wytworzyła się tzw. pseudokaletka. To odpowiedź organizmu na silny uraz mechaniczny okolicy łokcia. Pseudokaletki można leczyć przez punkcje lub chirurgicznie, po uprzednim zlikwidowaniu zapalenia. Psy ze skłonnością do modzeli powinny spać na miękkim posłaniu lub na kanapie.<br>Mojej 4-miesięcznej kotce rasy rosyjskiej, delikatnie mówiąc, nieładnie pachnie z pyszczka. Kotka miała zrobione podstawowe szczepienia i dostała środek na odrobaczenie. Karmię ja na zmianę suchym pokarmem i puszkami dla kocich juniorów.<br>Robert Łysakowski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego