Typ tekstu: Książka
Autor: Themerson Stefan
Tytuł: Wykład profesora Mmaa
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1943
te podane przeze mnie definicje inteligencji i instynktu - to, na podstawie słów pana Profesora o normalnym zachowaniu się homo w stworzonych przez nas warunkach nienormalnych, stwierdzić możemy, że postępowanie tego rękonożnego nie jest inteligentne, lecz instynktowne.
Szanowny Kolega zechce mi łaskawie mój wtręt wybaczyć.
Skończyłem.
Prof. Mmaa podziękował prof. Duchowi uprzejmym skinieniem głowy i odrzekł:
- Homo rzeczywiście postępował normalnie w warunkach nienormalnych. Wydaje mi się jednak, że mój szanowny Kolega zechciał łaskawie zbyt pochopnie wyciągnąć stąd wniosek o instynkcie jako czynniku kierującym postępowaniem homo.
Wydaje mi się, proszę Państwa, iż to irracjonalne na pozór zachowanie się homo-osobnika, rozsypującego w pył
te podane przeze mnie definicje &lt;hi rend="spaced"&gt;inteligencji i instynktu&lt;/&gt; - to, na podstawie słów pana Profesora o normalnym zachowaniu się &lt;hi rend="spaced"&gt;homo&lt;/&gt; w stworzonych przez nas warunkach nienormalnych, stwierdzić możemy, że postępowanie tego rękonożnego nie jest inteligentne, lecz instynktowne.<br> Szanowny Kolega zechce mi łaskawie mój wtręt wybaczyć.<br> Skończyłem.<br> Prof. Mmaa podziękował prof. Duchowi uprzejmym skinieniem głowy i odrzekł:<br> - &lt;hi rend="spaced"&gt;Homo&lt;/&gt; rzeczywiście postępował normalnie w warunkach nienormalnych. Wydaje mi się jednak, że mój szanowny Kolega zechciał łaskawie zbyt pochopnie wyciągnąć stąd wniosek &lt;hi rend="spaced"&gt;o instynkcie&lt;/&gt; jako czynniku kierującym postępowaniem &lt;hi rend="spaced"&gt;homo&lt;/&gt;.<br> Wydaje mi się, proszę Państwa, iż to irracjonalne na pozór zachowanie się homo-osobnika, rozsypującego w pył
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego