Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wnioski wyciągnęły Bank Światowy i Europejski Bank Inwestycyjny po przeanalizowaniu sytuacji naszego szkolnictwa wyższego, a zawarły w raporcie, do którego dotarła "Rzeczpospolita".
Obie instytucje zaleciły polskiemu rządowi ostrożne wprowadzanie czesnego na uczelniach wyższych. Te opinie potwierdzają polscy eksperci.
- To nieracjonalne, że część młodzieży, która uczy się na studiach dziennych, jest uprzywilejowana w stosunku do tych, którzy pracują, płacą podatki, a jeszcze dodatkowo muszą płacić za naukę na studiach wieczorowych i zaocznych lub w uczelniach prywatnych - mówi prof. Marek Rocki, rektor Szkoły Głównej Handlowej.
Nasi rozmówcy są jednak zgodni: nie można wprowadzić płatnych studiów na uczelniach publicznych bez zmiany konstytucji, która gwarantuje
wnioski wyciągnęły &lt;name type="org"&gt;Bank Światowy&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;Europejski Bank Inwestycyjny&lt;/&gt; po przeanalizowaniu sytuacji naszego szkolnictwa wyższego, a zawarły w raporcie, do którego dotarła &lt;name type="tit"&gt;"Rzeczpospolita"&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>Obie instytucje zaleciły polskiemu rządowi ostrożne wprowadzanie czesnego na uczelniach wyższych. Te opinie potwierdzają polscy eksperci.<br>&lt;q&gt;- To nieracjonalne, że część młodzieży, która uczy się na studiach dziennych, jest uprzywilejowana w stosunku do tych, którzy pracują, płacą podatki, a jeszcze dodatkowo muszą płacić za naukę na studiach wieczorowych i zaocznych lub w uczelniach prywatnych&lt;/&gt; - mówi prof. &lt;name type="person"&gt;Marek Rocki&lt;/&gt;, rektor &lt;name type="org"&gt;Szkoły Głównej Handlowej&lt;/&gt;.<br>Nasi rozmówcy są jednak zgodni: nie można wprowadzić płatnych studiów na uczelniach publicznych bez zmiany konstytucji, która gwarantuje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego