Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
stanowych uważają, że organizatorem rebelii była kryminalna organizacja "Pierwsze komando stołeczne", której dziesięciu przywódców zostało w piątek przeniesionych z Carandiru do innych więzień, po tym jak zostało zabitych pięciu więźniów Carandiru.
Bunty w przeludnionych więzieniach brazylijskich są częste. Policja przeważnie podejmuje radykalne działania w celu ich stłumienia.
(PAP)Irakijczycy dali upust swojej nienawiści

Około 10 tysięcy Irakijczyków, skandujących "Śmierć Ameryce", demonstrowało w poniedziałek w Bagdadzie.
Protestowali przeciwko piątkowym nalotom amerykańsko-brytyjskim. Podpalili flagę amerykańską i izraelską, skandując hasła przeciwko nowemu prezydentowi USA, który wydał rozkaz nalotów.
Tymczasem kontrowersyjny rosyjski polityk nacjonalistyczny, Władimir Żyrinowski odleciał w poniedziałek do Bagdadu, demonstrując w ten
stanowych uważają, że organizatorem rebelii była kryminalna organizacja "Pierwsze komando stołeczne", której dziesięciu przywódców zostało w piątek przeniesionych z Carandiru do innych więzień, po tym jak zostało zabitych pięciu więźniów Carandiru.<br>Bunty w przeludnionych więzieniach brazylijskich są częste. Policja przeważnie podejmuje radykalne działania w celu ich stłumienia.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Irakijczycy dali upust swojej nienawiści&lt;/&gt;<br><br>Około 10 tysięcy Irakijczyków, skandujących "Śmierć Ameryce", demonstrowało w poniedziałek w Bagdadzie.<br>Protestowali przeciwko piątkowym nalotom amerykańsko-brytyjskim. Podpalili flagę amerykańską i izraelską, skandując hasła przeciwko nowemu prezydentowi USA, który wydał rozkaz nalotów.<br>Tymczasem kontrowersyjny rosyjski polityk nacjonalistyczny, Władimir Żyrinowski odleciał w poniedziałek do Bagdadu, demonstrując w ten
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego