Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
wielki posłuch w Jerozolimie. Przemawiając w imieniu Jahwe, potępił zamierzoną wyprawę jako wojnę bratobójczą i wzywał króla, by zaniechał szalonego planu.
Wojna domowa została w ten sposób zażegnana, nie znaczyło to jednak, by oba państwa żyły ze sobą w zgodzie. Przez dziesiątki lat panowała między nimi nieprzejednana wrogość, która znajdowała upust w intrygach, utarczkach granicznych i w końcu doprowadziła do wojny.
Minęło pięć lat od chwili rozłamu. Widząc, jak oba królestwa osłabiły się waśniami, faraon Szoszenk wyruszył do Kanaanu na wyprawę łupieską i spustoszył Judę i część Izraela. Wycofał się dopiero wtedy, gdy Roboam zapłacił mu ogromny okup, ogałacając świątynię jerozolimską
wielki posłuch w Jerozolimie. Przemawiając w imieniu Jahwe, potępił zamierzoną wyprawę jako wojnę bratobójczą i wzywał króla, by zaniechał szalonego planu.<br>Wojna domowa została w ten sposób zażegnana, nie znaczyło to jednak, by oba państwa żyły ze sobą w zgodzie. Przez dziesiątki lat panowała między nimi nieprzejednana wrogość, która znajdowała upust w intrygach, utarczkach granicznych i w końcu doprowadziła do wojny.<br>Minęło pięć lat od chwili rozłamu. Widząc, jak oba królestwa osłabiły się waśniami, faraon Szoszenk wyruszył do Kanaanu na wyprawę łupieską i spustoszył Judę i część Izraela. Wycofał się dopiero wtedy, gdy Roboam zapłacił mu ogromny okup, ogałacając świątynię jerozolimską
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!