Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
tną się, chłopcy natomiast częściej przypalają swe ciało.
Andrew Fuller, psycholog kliniczny z Uniwersytetu La Trobe w Melbourne, który styka się z wieloma przypadkami samookaleczeń, tłumaczy, że okaleczają się osoby, które bardzo cierpią i nie potrafią tego wyrazić.
- Kiedy poziom napięcia staje się niemożliwy do zniesienia, muszą jakoś dać mu upust. Kaleczenie się pomaga im, bo zamieniają swoje wewnętrzne cierpienie na ból fizyczny i w ten sposób przejmują nad nim kontrolę - mówi.
Wiele osób dokonujących samookaleczeń wypracowuje specjalne rytuały.
- Zawsze wygląda to tak samo - mówi Jenny. - Idę do sklepu i kupuję butelkę wina. Czuję się tak, jakby coś nawarstwiało mi się
tną się, chłopcy natomiast częściej przypalają swe ciało.<br>Andrew Fuller, psycholog kliniczny z Uniwersytetu La Trobe w Melbourne, który styka się z wieloma przypadkami samookaleczeń, tłumaczy, że okaleczają się osoby, które bardzo cierpią i nie potrafią tego wyrazić.<br>- Kiedy poziom napięcia staje się niemożliwy do zniesienia, muszą jakoś dać mu upust. Kaleczenie się pomaga im, bo zamieniają swoje wewnętrzne cierpienie na ból fizyczny i w ten sposób przejmują nad nim kontrolę - mówi.<br>Wiele osób dokonujących samookaleczeń wypracowuje specjalne rytuały.<br>- Zawsze wygląda to tak samo - mówi Jenny. - Idę do sklepu i kupuję butelkę wina. Czuję się tak, jakby coś nawarstwiało mi się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!