Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 30.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Czujki termiczne...

Monitoring systemu alarmowego w podstawowym pakiecie składa się z czujników, czujek, sygnalizatorów i centrali. Zamontowane w lokalach np. tzw. czujki przestrzenne PIR, włączone do obwodu prądowego, gwałtownie reagują na najdrobniejsze zmiany termiczne w otaczającej je przestrzeni.

... i magnetyczne

Magnetyczne czujniki, zainstalowane w zamknięciach otworów drzwiowych i okiennych, natychmiast uruchamiają stosowny sygnał alarmowy po przerwaniu włączonego uprzednio obwodu. Reagują nie tylko na otwarcie okna, również na stłuczenie szyby.
Obwody czujek i czujników są kompleksowo łączone i w zależności od potrzeby mogą zabezpieczać całe obiekty lub poszczególne pomieszczenia, niektóre okna, drzwi, balkony, czy zaledwie domowy skarbiec.

Radiolinia

Dodatkowym, ważnym elementem systemu
Czujki termiczne...&lt;/&gt;<br><br>&lt;orig&gt;Monitoring&lt;/&gt; systemu alarmowego w podstawowym pakiecie składa się z czujników, czujek, sygnalizatorów i centrali. Zamontowane w lokalach np. tzw. czujki przestrzenne PIR, włączone do obwodu prądowego, gwałtownie reagują na najdrobniejsze zmiany termiczne w otaczającej je przestrzeni. <br><br>&lt;tit&gt;... i magnetyczne&lt;/&gt;<br><br>Magnetyczne czujniki, zainstalowane w zamknięciach otworów drzwiowych i okiennych, natychmiast uruchamiają stosowny sygnał alarmowy po przerwaniu włączonego uprzednio obwodu. Reagują nie tylko na otwarcie okna, również na stłuczenie szyby. <br>Obwody czujek i czujników są kompleksowo łączone i w zależności od potrzeby mogą zabezpieczać całe obiekty lub poszczególne pomieszczenia, niektóre okna, drzwi, balkony, czy zaledwie domowy skarbiec. <br><br>&lt;tit&gt;Radiolinia&lt;/&gt;<br><br>Dodatkowym, ważnym elementem systemu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego