Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
niewidomymi, nie w tym, co dotyczyło życia zakonnego.
A przecież w naszym zespole były postacie bardzo wybitne: siostra Teresa Landy, siostra Katarzyna Steinsberg, siostra Maria i wiele innych.
One naprawdę tworzyły charakter tego miejsca, dawały przykład wielkiej wiedzy, kultury osobistej i pięknego chrześcijaństwa, opartego na miłosierdziu i pracy.
Wszystko razem urzekało.
Środowisko Lasek promieniowało na Polskę i nowatorstwem akceptacji nas, laików, i nowatorstwem liturgicznym ks. Korniłowicza, i po prostu swym duchowym klimatem.
Na początku mej pracy zajmowałam się starymi niewidomymi, którzy mieszkali w domach i tylko od czasu do czasu spotykali się w świetlicach.
To byli ludzie - dzisiaj by się powiedziało
niewidomymi, nie w tym, co dotyczyło życia zakonnego.<br>A przecież w naszym zespole były postacie bardzo wybitne: siostra Teresa Landy, siostra Katarzyna Steinsberg, siostra Maria i wiele innych.<br>One naprawdę tworzyły charakter tego miejsca, dawały przykład wielkiej wiedzy, kultury osobistej i pięknego chrześcijaństwa, opartego na miłosierdziu i pracy.<br>Wszystko razem urzekało.<br>Środowisko Lasek promieniowało na Polskę i nowatorstwem akceptacji nas, laików, i nowatorstwem liturgicznym ks. Korniłowicza, i po prostu swym duchowym klimatem.<br>Na początku mej pracy zajmowałam się starymi niewidomymi, którzy mieszkali w domach i tylko od czasu do czasu spotykali się w świetlicach.<br>To byli ludzie - dzisiaj by się powiedziało
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego