Typ tekstu: Książka
Autor: Andrzejewski Jerzy
Tytuł: Popiół i diament
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1948
platynowa blondynka o cieniutkich brwiach i do góry zawiniętych rzęsach amerykańskiej aktorki, w futrze z popielic narzuconym na nagie ramiona, klasnęła w dłonie:
- Widzicie, nie mówiłam? Nikogo nie ma, zupełnie pusto. I jak przyjemnie. Chodźcie! Panie mecenasie, tu nam będzie doskonale. Po chwili całe towarzystwo otoczyło bufet i poczęło się usadawiać na wysokich stołkach. Mecenas Krajewski usiadł przy platynowej blondynce. Pochyliwszy gruby, czerwony kark szeptał jej coś do ucha. Słuchała z roztargnieniem i w pewnej chwili obejrzała się za młodym, przystojnym brunetem, który stał przy drugim końcu bufetu.
- Panie doktorze, tu przy mnie proszę!
Chehnicki skrzywił się z wyraźnym niezadowoleniem. Znać
platynowa blondynka o cieniutkich brwiach i do góry zawiniętych rzęsach amerykańskiej aktorki, w futrze z popielic narzuconym na nagie ramiona, klasnęła w dłonie:<br> - Widzicie, nie mówiłam? Nikogo nie ma, zupełnie pusto. I jak przyjemnie. Chodźcie! Panie mecenasie, tu nam będzie doskonale. Po chwili całe towarzystwo otoczyło bufet i poczęło się usadawiać na wysokich stołkach. Mecenas Krajewski usiadł przy platynowej blondynce. Pochyliwszy gruby, czerwony kark szeptał jej coś do ucha. Słuchała z roztargnieniem i w pewnej chwili obejrzała się za młodym, przystojnym brunetem, który stał przy drugim końcu bufetu.<br>- Panie doktorze, tu przy mnie proszę!<br>Chehnicki skrzywił się z wyraźnym niezadowoleniem. Znać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego