Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2918
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
od trzech lat rozbrzmiewa, jak przed wojną, muzyką operową. W Grand Hotelu nawet poza sezonem trudno o pokój z widokiem na morze. A że dziś luksusowy hotel musi mieć klimatyzację i odpowiedni standard, Grand czeka na remont.
I tego sopocianie się boją. Starsi drżą, że znikną zabytkowe pisuary, kafelki i utraci styl hotel-legenda, w którym Agnieszka Osiecka do śmierci miała swój stolik, a gościli tu m.in. Charles Aznavour, Reza Pahlavi, Farah Diba, Omar Sharif. Hitler z paradnego apartamentu przez dwa dni obserwował przez lunetę walki o półwysep helski.
Powstanie za to płatna plaża, a w pobliżu tzw. strefa ciszy
od trzech lat rozbrzmiewa, jak przed wojną, muzyką operową. W Grand Hotelu nawet poza sezonem trudno o pokój z widokiem na morze. A że dziś luksusowy hotel musi mieć klimatyzację i odpowiedni standard, Grand czeka na remont.<br>I tego sopocianie się boją. Starsi drżą, że znikną zabytkowe pisuary, kafelki i utraci styl hotel-legenda, w którym Agnieszka Osiecka do śmierci miała swój stolik, a gościli tu m.in. &lt;name type="person"&gt;Charles Aznavour&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Reza Pahlavi&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Farah Diba&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Omar Sharif&lt;/&gt;. Hitler z paradnego apartamentu przez dwa dni obserwował przez lunetę walki o półwysep helski.<br>Powstanie za to płatna plaża, a w pobliżu tzw. strefa ciszy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego