Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
luk. Schwarzkopf patrzył na leżące na dywanie u jego stóp ostatnie zdjęcia obronnych ugrupowań Irakijczyków. Gdyby sprzymierzeni nie mogli znaleźć drogi przedarcia się przez strefę irackich radarów wczesnego ostrzegania, powietrzny rajd na gęstą obronę Bagdadu mógłby zostać mówiąc bez ogródek po prostu przez Irak rozstrzelany.
Schwarzkopf mocno obawiał się, że utraci setki samolotów już w czasie pierwszej nocy powietrznej wojny. a do tej nocy pozostało niewiele. Interpretujący zdjęcia oficer wskazywał na dwie znaczące luki, wcinające się w głąb irackiego systemu obrony przeciwlotniczej.
Ile czasu upłynęło od ich wykonania? zapytał
Oficer rzucił okiem na kwadrat zegarka umieszczonego na przegubie lewej dłoni.
Trzy
luk. Schwarzkopf patrzył na leżące na dywanie u jego stóp ostatnie zdjęcia obronnych ugrupowań Irakijczyków. Gdyby sprzymierzeni nie mogli znaleźć drogi przedarcia się przez strefę irackich radarów wczesnego ostrzegania, powietrzny rajd na gęstą obronę Bagdadu mógłby zostać mówiąc bez ogródek po prostu przez Irak rozstrzelany.<br>Schwarzkopf mocno obawiał się, że utraci setki samolotów już w czasie pierwszej nocy powietrznej wojny. a do tej nocy pozostało niewiele. Interpretujący zdjęcia oficer wskazywał na dwie znaczące luki, wcinające się w głąb irackiego systemu obrony przeciwlotniczej.<br> Ile czasu upłynęło od ich wykonania? zapytał<br>Oficer rzucił okiem na kwadrat zegarka umieszczonego na przegubie lewej dłoni.<br> Trzy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego