Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Wyborcza
Nr: 6.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
podawał w wątpliwość zabijanie ludzi w komorach gazowych w Oświęcimiu. Pisał m.in., że cyklonu B używano do dezynfekcji, a nie do zabijania ludzi. Przewodniczący komisji prof. Stefan Grochalski zwrócił także uwagę na cyniczny stosunek Ratajczaka do ofiar Holocaustu.

Jak się dowiedzieliśmy, jeden z członków komisji prof. Maciej Dymkowski złożył votum separatum, gdyż jego zdaniem Ratajczak nie powinien już nigdy wykonywać zawodu. - Również uważam, że orzeczenie komisji jest łagodne, gdyż wnioskowałem o usunięcie Ratajczaka z zawodu nauczyciela na zawsze. Istnieją standardy etyczne, które winny być przestrzegane - powiedział prof. Wiesław Łukaszewski, rzecznik dyscyplinarny uniwersytetu.

Komisja ujawniła swoje orzeczenie wczoraj, ale ustalenia zapadły dwa
podawał w wątpliwość zabijanie ludzi w komorach gazowych w Oświęcimiu. Pisał m.in., że cyklonu B używano do dezynfekcji, a nie do zabijania ludzi. Przewodniczący komisji prof. &lt;name type="person"&gt;Stefan Grochalski&lt;/name&gt; zwrócił także uwagę na cyniczny stosunek &lt;name type="person"&gt;Ratajczaka&lt;/name&gt; do ofiar Holocaustu. <br><br>Jak się dowiedzieliśmy, jeden z członków komisji prof. &lt;name type="person"&gt;Maciej Dymkowski&lt;/name&gt; złożył votum separatum, gdyż jego zdaniem &lt;name type="person"&gt;Ratajczak&lt;/name&gt; nie powinien już nigdy wykonywać zawodu. - Również uważam, że orzeczenie komisji jest łagodne, gdyż wnioskowałem o usunięcie &lt;name type="person"&gt;Ratajczaka&lt;/name&gt; z zawodu nauczyciela na zawsze. Istnieją standardy etyczne, które winny być przestrzegane - powiedział prof. &lt;name type="person"&gt;Wiesław Łukaszewski&lt;/name&gt;, rzecznik dyscyplinarny uniwersytetu. <br><br>Komisja ujawniła swoje orzeczenie wczoraj, ale ustalenia zapadły dwa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego