Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
można było zachodzić w głowę, cóż takiego Jolanta Kwaśniewska uczyniła dla polskiej ochrony zdrowia, że grono niezależnych ekspertów właśnie ją uznało za osobę najbardziej wypływową. Ale w roku 2002, kiedy Mariusz Łapiński wprowadził do ochrony zdrowia metody rządzenia rodem z PRL, tłumiąc jakąkolwiek krytykę, można było werdykt uznać za swoiste "votum separatum", niezgodę na rzeczywistość.
Jednak identyczny werdykt, z identycznym niemal uzasadnieniem (działalność charytatywna i patronowanie programom zdrowotnym), wydaje się już przesadą. Zwłaszcza że osób, które rzeczywiście miały wpływ na to, co działo się w systemie ochrony zdrowia w 2003 roku, nie brakuje.
"Czarnym koniem" rankingu okazał się wicepremier Jerzy Hausner, który
można było zachodzić w głowę, cóż takiego &lt;name type="person"&gt;Jolanta Kwaśniewska&lt;/&gt; uczyniła dla polskiej ochrony zdrowia, że grono niezależnych ekspertów właśnie ją uznało za osobę najbardziej wypływową. Ale w roku 2002, kiedy &lt;name type="person"&gt;Mariusz Łapiński&lt;/&gt; wprowadził do ochrony zdrowia metody rządzenia rodem z &lt;name type="place"&gt;PRL&lt;/&gt;, tłumiąc jakąkolwiek krytykę, można było werdykt uznać za swoiste "votum separatum", niezgodę na rzeczywistość.<br>Jednak identyczny werdykt, z identycznym niemal uzasadnieniem (działalność charytatywna i patronowanie programom zdrowotnym), wydaje się już przesadą. Zwłaszcza że osób, które rzeczywiście miały wpływ na to, co działo się w systemie ochrony zdrowia w 2003 roku, nie brakuje.<br>&lt;q&gt;"Czarnym koniem"&lt;/&gt; rankingu okazał się wicepremier &lt;name type="person"&gt;Jerzy Hausner&lt;/&gt;, który
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego