Typ tekstu: Książka
Autor: Anonimus Andrzej
Tytuł: Nie nadaje się, przecież to jeszcze szczeniak 1
Rok wydania: 1999
Rok powstania: 2001
Na razie, zaraz po dojściu do władzy, rozpoczął od wygładzania napięć polsko-niemieckich, zakończył wojnę taryfową i ekonomiczną, nie zapominając jednak wycisnąć z tego maksimum korzyści i autorytatywnie zakazał ataków prasowych. Przez cały czas wysyłał przyjazne sygnały do Warszawy, akcentując usilnie nową politykę w stosunku do Polski.
Po opisanych wydarzeniach w czasie kryzysu nadreńskiego skorzystał z okazji do okazania Polakom, jak egoistycznie i krótkowzrocznie postępuje Francja i jak niepewnym jest sojusznikiem. Jednocześnie zaproponował zawarcie paktu o nieagresji, jako wstępu do przyszłych lepszych stosunków i przyjaźni.
Polacy mieli cele wyłącznie defensywne i chętnie przyjęli tą ofertę. Zrobili jeszcze więcej, bo zawarli pakt o
Na razie, zaraz po dojściu do władzy, rozpoczął od wygładzania napięć polsko-niemieckich, zakończył wojnę taryfową i ekonomiczną, nie zapominając jednak wycisnąć z tego maksimum korzyści i autorytatywnie zakazał ataków prasowych. Przez cały czas wysyłał przyjazne sygnały do Warszawy, akcentując usilnie nową politykę w stosunku do Polski.<br>Po opisanych wydarzeniach w czasie kryzysu nadreńskiego skorzystał z okazji do okazania Polakom, jak egoistycznie i krótkowzrocznie postępuje Francja i jak niepewnym jest sojusznikiem. Jednocześnie zaproponował zawarcie paktu o nieagresji, jako wstępu do przyszłych lepszych stosunków i przyjaźni.<br>Polacy mieli cele wyłącznie defensywne i chętnie przyjęli tą ofertę. Zrobili jeszcze więcej, bo zawarli pakt o
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego