Typ tekstu: Książka
Autor: Teplicki Zbigniew
Tytuł: Wielcy Indianie Ameryki Północnej
Rok: 1994
ponad trzydzieści tysięcy żołnierzy. Trzy tysiące piechurów, członków ochotniczej milicji i oddziałów specjalnych, poległo na błotach Florydy, nie licząc zabitych białych osadników. Między innymi dzięki "zasługom" w walkach z Seminolami dwaj dowódcy, Jackson i Taylor, zdobyli prezydenturę USA. Dwanaście tysięcy Indian przetransportowano na Zachód, cztery tysiące z nich straciło życie w czasie podróży.
Osceola, który urodził się w Alabamie, umarł w Południowej Karolinie, a walczył za Florydę - był najgroźniejszym wrogiem państwa białych. W walce z Seminolami Stany Zjednoczone poniosły największe straty w całej historii swych wojen z Indianami.
Gdy 25 lipca, po jedenastu dniach wspinaczki i wędrówki na wysokości dwu tysięcy stu
ponad trzydzieści tysięcy żołnierzy. Trzy tysiące piechurów, członków ochotniczej milicji i oddziałów specjalnych, poległo na błotach Florydy, nie licząc zabitych białych osadników. Między innymi dzięki "zasługom" w walkach z Seminolami dwaj dowódcy, Jackson i Taylor, zdobyli prezydenturę USA. Dwanaście tysięcy Indian przetransportowano na Zachód, cztery tysiące z nich straciło życie w czasie podróży.<br>Osceola, który urodził się w Alabamie, umarł w Południowej Karolinie, a walczył za Florydę - był najgroźniejszym wrogiem państwa białych. W walce z Seminolami Stany Zjednoczone poniosły największe straty w całej historii swych wojen z Indianami. <br>Gdy 25 lipca, po jedenastu dniach wspinaczki i wędrówki na wysokości dwu tysięcy stu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego