Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
do pieczenia) -jako sprzęt jednorazowego użytku.
Pojemniki należy łączyć z umieszczoną w punkcie emisji sondą wężami teflonowymi. Gaz przepływa do worka dzięki podciśnieniu wytwarzanemu w przestrzeni otaczającej worek. Typowe urządzenie do poboru próbek przedstawiono na rysunku 7.2.

Jeżeli badany gaz jest wilgotny i gorący, konieczne jest jego wstępne rozcieńczenie w czasie pobierania próbki. Wstępne rozcieńczenia czystym, suchym i zimnym powietrzem zapobiegają wykraplaniu się par w workach po ich ochłodzeniu. Ograniczają też szybkość reakcji chemicznych zachodzących w fazie gazowej oraz błędy pomiaru, spowodowane adsorpcją zanieczyszczeń i permeacją przez folię.
Wstępne rozcieńczenia można wykonać metodą dynamiczną lub statyczną. Metoda dynamiczna sprowadza się do
do pieczenia) -jako sprzęt jednorazowego użytku.<br>Pojemniki należy łączyć z umieszczoną w punkcie emisji sondą wężami teflonowymi. Gaz przepływa do worka dzięki podciśnieniu wytwarzanemu w przestrzeni otaczającej worek. Typowe urządzenie do poboru próbek przedstawiono na rysunku 7.2.<br>&lt;gap&gt;<br>Jeżeli badany gaz jest wilgotny i gorący, konieczne jest jego wstępne rozcieńczenie w czasie pobierania próbki. Wstępne rozcieńczenia czystym, suchym i zimnym powietrzem zapobiegają wykraplaniu się par w workach po ich ochłodzeniu. Ograniczają też szybkość reakcji chemicznych zachodzących w fazie gazowej oraz błędy pomiaru, spowodowane adsorpcją zanieczyszczeń i permeacją przez folię.<br>Wstępne rozcieńczenia można wykonać metodą dynamiczną lub statyczną. Metoda dynamiczna sprowadza się do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego