Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
od 0,01 do 0,04 mm. Powiększenie luzu następuje wskutek zużycia i może być powodem zaburzeń w wytwarzaniu normalnej mieszanki. Przez powiększony luz przedostaje się do gaźnika tzw. "fałszywe" powietrze, które wpływa ujemnie na prawidłową regulację i pracę gaźnika.

Prawidłowe ustawienie przepustnicy rozruchowej oraz związanych z nią elementów stwierdzamy w czasie oględzin; zwłaszcza górnego zespołu dźwigienek (rys. 4, 5 i 6).
Na rys. 4 wskazane jest położenie dźwigienek przy pracującym silniku (rozruch wyłączony, a przepustnica całkowicie otwarta). Dźwigienki powinny się stykać we wskazanym miejscu.
Na rys. 5 układ jest całkowicie wyłączony, przepustnica rozruchowa zamknięta, a pręt łączący główną przepustnicę powoduje lekkie
od 0,01 do 0,04 mm. Powiększenie luzu następuje wskutek zużycia i może być powodem zaburzeń w wytwarzaniu normalnej mieszanki. Przez powiększony luz przedostaje się do gaźnika tzw. "fałszywe" powietrze, które wpływa ujemnie na prawidłową regulację i pracę gaźnika. &lt;page nr=111&gt;<br>&lt;gap&gt; <br>Prawidłowe ustawienie przepustnicy rozruchowej oraz związanych z nią elementów stwierdzamy w czasie oględzin; zwłaszcza górnego zespołu dźwigienek (rys. 4, 5 i 6).<br>Na rys. 4 wskazane jest położenie dźwigienek przy pracującym silniku (rozruch wyłączony, a przepustnica całkowicie otwarta). Dźwigienki powinny się stykać we wskazanym miejscu.<br>Na rys. 5 układ jest całkowicie wyłączony, przepustnica rozruchowa zamknięta, a pręt łączący główną przepustnicę powoduje lekkie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego