Typ tekstu: Książka
Autor: Nienacki Zbigniew
Tytuł: Księga strachów
Rok wydania: 1987
Rok powstania: 1967
doktorem ustaliliśmy, że w wartburgu pojedzie dwóch chłopców, Tell i Sokole Oko, do forda zabierze Fryderyk pana Kuryłłę i Zenobię, a do wehikułu wsiądzie Hilda, Kasia z Sebastianem i Wiewiórka. Zdecydowaliśmy bowiem, że motocykl Zenobii powinien pozostać w Jasieniu pod czyjąś opieką, bo pogoda mogła się odmienić lada chwila, a w czasie słoty jazda motocyklem nie należy do przyjemności.
Zadecydowałem, że swój namiot odstąpię Hildzie, a sam będę sypiał w samochodzie. To samo postanowił zrobić Fryderyk, oddając swój namiot Zenobii i Kasi, oraz doktor, przeznaczając namiot dla pana Kuryłły. W ten sposób rozwiązaliśmy problem ewentualnych noclegów na biwakach.
Podczas tych postanowień minęły
doktorem ustaliliśmy, że w wartburgu pojedzie dwóch chłopców, Tell i Sokole Oko, do forda zabierze Fryderyk pana Kuryłłę i Zenobię, a do wehikułu wsiądzie Hilda, Kasia z Sebastianem i Wiewiórka. Zdecydowaliśmy bowiem, że motocykl Zenobii powinien pozostać w Jasieniu pod czyjąś opieką, bo pogoda mogła się odmienić lada chwila, a w czasie słoty jazda motocyklem nie należy do przyjemności.<br>Zadecydowałem, że swój namiot odstąpię Hildzie, a sam będę sypiał w samochodzie. To samo postanowił zrobić Fryderyk, oddając swój namiot Zenobii i Kasi, oraz doktor, przeznaczając namiot dla pana Kuryłły. W ten sposób rozwiązaliśmy problem ewentualnych noclegów na biwakach.<br>Podczas tych postanowień minęły
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego