Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Bezradność za zamkniętymi drzwiamiKomisja do spraw Służb Specjalnych jest bezradna. Od dwóch tygodni posłowie nie są w stanie poznać wszystkich kulisów związanych z zatrzymaniem byłego prezesa Orlenu. - Brakuje nam instrumentów. To sprawa dla komisji śledczej - mówią politycy. - Mnożą się wątpliwości, prokuratura i służby specjalne przerzucają piłkę między sobą - opowiadał, w czasie przerwy w obradach, Zbigniew Wassermann z PiS.
Za zamkniętymi drzwiami wyjaśnienia składali w czwartek oficerowie z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Posłowie zaprosili m.in. wiceszefa Agencji Mieczysława Tarnowskiego, który w 2002 roku nadzorował pion śledczy oraz pion ochrony interesów ekonomicznych państwa w UOP.
Konstanty Miodowicz (PO) powiedział wczoraj dziennikarzom, że nie
Bezradność za zamkniętymi drzwiami&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="org"&gt;Komisja do spraw Służb Specjalnych&lt;/&gt; jest bezradna. Od dwóch tygodni posłowie nie są w stanie poznać wszystkich kulisów związanych z zatrzymaniem byłego prezesa &lt;name type="org"&gt;Orlenu&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Brakuje nam instrumentów. To sprawa dla komisji śledczej&lt;/&gt; - mówią politycy. &lt;q&gt;- Mnożą się wątpliwości, prokuratura i służby specjalne przerzucają piłkę między sobą&lt;/&gt; - opowiadał, w czasie przerwy w obradach, &lt;name type="person"&gt;Zbigniew Wassermann&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;PiS&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>Za zamkniętymi drzwiami wyjaśnienia składali w czwartek oficerowie z &lt;name type="org"&gt;Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego&lt;/&gt;. Posłowie zaprosili m.in. wiceszefa &lt;name type="org"&gt;Agencji&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Mieczysława Tarnowskiego&lt;/&gt;, który w 2002 roku nadzorował pion śledczy oraz pion ochrony interesów ekonomicznych państwa w &lt;name type="org"&gt;UOP&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="person"&gt;Konstanty Miodowicz&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;PO&lt;/&gt;) powiedział wczoraj dziennikarzom, że nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego