Typ tekstu: Książka
Autor: Jagiełło Michał
Tytuł: Wołanie w górach
Rok: 1999
postępował tak samo jak Tadeusz - kończył drogę, nie myśląc o wbijaniu haka w tak łatwym terenie. Oczywiście, gdyby Jadwiga miała dobre stanowisko asekuracyjne, żyłaby na pewno ona i Andrzej, a może nawet Tadeusz. Gdyby idący jako czwarty na linie słabiej wbił hak - zginęłaby cała szóstka!
Wypadek ten wywołał kampanię prasową, w czasie której padło wiele ostrych słów pod adresem środowiska taternickiego w ogóle. Niektóre sprawy zewnętrzne, takie jak strój i ekwipunek prowadzącego cały zespół (sandały, krótkie spodenki), posłużyły jako przykłady nonszalancji i lekceważenia gór przez wspinaczy.
J. Nyka tak pisał w "Taterniku": Szczegółowego przebiegu wydarzeń nie udało się odtworzyć, ustalono jednak ponad
postępował tak samo jak Tadeusz - kończył drogę, nie myśląc o wbijaniu haka w tak łatwym terenie. Oczywiście, gdyby Jadwiga miała dobre stanowisko asekuracyjne, żyłaby na pewno ona i Andrzej, a może nawet Tadeusz. Gdyby idący jako czwarty na linie słabiej wbił hak - zginęłaby cała szóstka!<br>Wypadek ten wywołał kampanię prasową, w czasie której padło wiele ostrych słów pod adresem środowiska taternickiego w ogóle. Niektóre sprawy zewnętrzne, takie jak strój i ekwipunek prowadzącego cały zespół (sandały, krótkie spodenki), posłużyły jako przykłady nonszalancji i lekceważenia gór przez wspinaczy.<br>J. Nyka tak pisał w "Taterniku": Szczegółowego przebiegu wydarzeń nie udało się odtworzyć, ustalono jednak ponad
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego