Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.02 (1)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Czesław Piątas, szef Sztabu Generalnego WP. Każdemu wręczył torbę słodyczy i figurkę słonika, która ma przynosić szczęście.

MARIUSZ STANISZEWSKI

Krwawy sylwester w Bagdadzie
Śmierć i strach zamiast szampańskiej zabawy. Tak wyglądał sylwester w centrum Bagdadu. W wyniku eksplozji samochodu pułapki zginęło 5 osób, 25 jest rannych.
Modna restauracja Nabil, położona w dobrej dzielnicy, w pobliżu ambasady japońskiej, była często odwiedzana przez zagranicznych gości. W środę tłumy czekały na nadejście Nowego Roku. Zamiast dobrej zabawy gości spotkała tragedia.
Kilka minut po 21 czasu lokalnego przed lokalem eksplodował samochód pułapka.
Restauracja została kompletnie zniszczona. W płomieniach stanął też sąsiadujący z nią dom. Na ulicy
Czesław Piątas, szef Sztabu Generalnego WP. Każdemu wręczył torbę słodyczy i figurkę słonika, która ma przynosić szczęście.<br>&lt;gap&gt;<br>&lt;au&gt;MARIUSZ STANISZEWSKI&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Krwawy sylwester w &lt;name type="place"&gt;Bagdadzie&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Śmierć i strach zamiast szampańskiej zabawy. Tak wyglądał sylwester w centrum &lt;name type="place"&gt;Bagdadu&lt;/&gt;. W wyniku eksplozji samochodu pułapki zginęło 5 osób, 25 jest rannych.&lt;/&gt;<br>Modna restauracja &lt;name type="place"&gt;Nabil&lt;/&gt;, położona w dobrej dzielnicy, w pobliżu ambasady japońskiej, była często odwiedzana przez zagranicznych gości. W środę tłumy czekały na nadejście Nowego Roku. Zamiast dobrej zabawy gości spotkała tragedia.<br>Kilka minut po 21 czasu lokalnego przed lokalem eksplodował samochód pułapka.<br>Restauracja została kompletnie zniszczona. W płomieniach stanął też sąsiadujący z nią dom. Na ulicy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego