Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
przedmiotu naturalnego.
Zestawienie ośmiu metodycznych zasad, właściwych podejściu jakościowemu w badaniu i kształtowaniu przedmiotów zawiera rysunek 1.5.

1 Zasada antropocentryzmu
Zasada antropocentryzmu wynika z aksjologicznej interpretacji rzeczywistości, polegającej na odnoszeniu wszystkiego co człowiek poznaje, tworzy i wytwarza do jego systemu potrzeb, wartości, wymagań i celów. Stosowanie omawianej zasady prowadzi w pierwszym rzędzie do gromadzenia wiedzy o systemie potrzeb i wartości człowieka, będących źródłem jego aktywności oraz celów prowadzonej działalności.
Uniwersalnym celem działalności indywidualnej i zbiorowej jest dążenie do zaspokojenia potrzeb. Z potrzeb i celów wynikają specyfikacje wymagań odniesione do przedmiotów służących zaspokajaniu potrzeb i osiąganiu celów.
Badania nad systemem potrzeb są trudne
przedmiotu naturalnego.<br>Zestawienie ośmiu metodycznych zasad, właściwych podejściu jakościowemu w badaniu i kształtowaniu przedmiotów zawiera rysunek 1.5.<br><br>&lt;tit&gt;1 Zasada antropocentryzmu&lt;/&gt;<br>Zasada antropocentryzmu wynika z aksjologicznej interpretacji rzeczywistości, polegającej na odnoszeniu wszystkiego co człowiek poznaje, tworzy i wytwarza do jego systemu potrzeb, wartości, wymagań i celów. Stosowanie omawianej zasady prowadzi w pierwszym rzędzie do gromadzenia wiedzy o systemie potrzeb i wartości człowieka, będących źródłem jego aktywności oraz celów prowadzonej działalności.<br>Uniwersalnym celem działalności indywidualnej i zbiorowej jest dążenie do zaspokojenia potrzeb. Z potrzeb i celów wynikają specyfikacje wymagań odniesione do przedmiotów służących zaspokajaniu potrzeb i osiąganiu celów.<br>Badania nad systemem potrzeb są trudne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego