Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zdania na temat powodów niezadowolenia społecznego: - Żadne przestępstwo nie pozostanie bezkarne! Za rabunkami sklepów stoją lichwiarze, którzy stracili dochody po obniżeniu zasiłków. Nie zmienimy zasad reformy. Romowie przyzwyczaili się do pewnej sytuacji. Nie może być tak, że ten kto nie chce pracować, będzie miał się lepiej, niż ten, kto pracuje w pocie czoła - mówił dziennikarzom.
- Rząd wykorzysta w celu obrony majątku obywateli wszystkie dostępne środki - ostrzegał szef MSW Vladimir Palko.
Zarządził on przesunięcie jednostek interwencyjnych do wschodnich regionów kraju. Policjantów w Preszovie, Koszycach i Michalovcach będzie wspierać 2000 żołnierzy. W stan gotowości postawiono dalszych dwadzieścia tysięcy funkcjonariuszy.
Decyzje te zapadły po starciach kilkuset
zdania na temat powodów niezadowolenia społecznego: &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Żadne przestępstwo nie pozostanie bezkarne! Za rabunkami sklepów stoją lichwiarze, którzy stracili dochody po obniżeniu zasiłków. Nie zmienimy zasad reformy. Romowie przyzwyczaili się do pewnej sytuacji. Nie może być tak, że ten kto nie chce pracować, będzie miał się lepiej, niż ten, kto pracuje w pocie czoła&lt;/&gt;&lt;/&gt; - mówił dziennikarzom.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Rząd wykorzysta w celu obrony majątku obywateli wszystkie dostępne środki&lt;/&gt;&lt;/&gt; - ostrzegał szef &lt;name type="org"&gt;MSW&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Vladimir Palko&lt;/&gt;.<br>Zarządził on przesunięcie jednostek interwencyjnych do wschodnich regionów kraju. Policjantów w &lt;name type="place"&gt;Preszovie&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Koszycach&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Michalovcach&lt;/&gt; będzie wspierać 2000 żołnierzy. W stan gotowości postawiono dalszych dwadzieścia tysięcy funkcjonariuszy.<br>Decyzje te zapadły po starciach kilkuset
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego