Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.24
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Prokuratura przypisywała mu także podłożenie bomby pod budynkiem Radia Wolna Europa w Monachium w lutym 1981 roku. Ciężkie obrażenia odniosło wtedy trzech pracowników czechosłowackiej sekcji RWE. W znajdującej się w sąsiednim skrzydle sekcji polskiej nikt nie ucierpiał. Działalność rozgłośni została na krótko sparaliżowana. Jak wynika z aktu oskarżenia, Weinrich działał w porozumieniu z rumuńską służbą bezpieczeństwa Securitate.
Weinrich był także bliskim współpracownikiem słynnego terrorysty Ilicza Ramireza Sancheza, znanego jako Carlos. Odbywa on obecnie karę dożywotniego więzienia we Francji i miał wystąpić jako świadek w procesie Weinricha, do czego nie doszło ze względów bezpieczeństwa.
Niemiecki terrorysta był jednym z szefów Organizacji Międzynarodowych Rewolucjonistów
Prokuratura przypisywała mu także podłożenie bomby pod budynkiem &lt;name type="org"&gt;Radia Wolna Europa&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Monachium&lt;/&gt; w lutym 1981 roku. Ciężkie obrażenia odniosło wtedy trzech pracowników czechosłowackiej sekcji &lt;name type="org"&gt;RWE&lt;/&gt;. W znajdującej się w sąsiednim skrzydle sekcji polskiej nikt nie ucierpiał. Działalność rozgłośni została na krótko sparaliżowana. Jak wynika z aktu oskarżenia, &lt;name type="person"&gt;Weinrich&lt;/&gt; działał w porozumieniu z rumuńską służbą bezpieczeństwa &lt;name type="org"&gt;Securitate&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="person"&gt;Weinrich&lt;/&gt; był także bliskim współpracownikiem słynnego terrorysty &lt;name type="person"&gt;Ilicza Ramireza Sancheza&lt;/&gt;, znanego jako &lt;name type="person"&gt;Carlos&lt;/&gt;. Odbywa on obecnie karę dożywotniego więzienia we &lt;name type="place"&gt;Francji&lt;/&gt; i miał wystąpić jako świadek w procesie &lt;name type="person"&gt;Weinricha&lt;/&gt;, do czego nie doszło ze względów bezpieczeństwa.<br>Niemiecki terrorysta był jednym z szefów &lt;name type="org"&gt;Organizacji Międzynarodowych Rewolucjonistów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego