Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
tylko, że są dowody na istnienie grupy trzymającej władzę, która wysłała Lwa Rywina do Agory po 17,5 mln dolarów łapówki za korzystną ustawę medialną. Jako jedyny wymienia on nazwiska mocodawców Rywina. Są to: Robert Kwiatkowski, Aleksandra Jakubowska, Włodzimierz Czarzasty, Lech Nikolski i Leszek Miller.
Oni właśnie "działając wspólnie i w porozumieniu, w lipcu 2002 r. złożyli za pośrednictwem Lwa Rywina korupcyjną propozycję spółce Agora".
To nie wszystko - według raportu, Miller, Jakubowska oraz Marek Wagner popełnili przestępstwo działania na szkodę interesu publicznego, przekraczając uprawnienia i nie dopełniając obowiązków (łamali procedury legislacyjne oraz regulamin Rady Ministrów).
Raport domaga się też wyciągnięcia surowych konsekwencji
tylko, że są dowody na istnienie grupy trzymającej władzę, która wysłała &lt;name type="person"&gt;Lwa Rywina&lt;/&gt; do &lt;name type="org"&gt;Agory&lt;/&gt; po 17,5 mln dolarów łapówki za korzystną ustawę medialną. Jako jedyny wymienia on nazwiska mocodawców &lt;name type="person"&gt;Rywina&lt;/&gt;. Są to: &lt;name type="person"&gt;Robert Kwiatkowski&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Aleksandra Jakubowska&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Włodzimierz Czarzasty&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Lech Nikolski&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Leszek Miller&lt;/&gt;.<br>Oni właśnie &lt;q&gt;"działając wspólnie i w porozumieniu, w lipcu 2002 r. złożyli za pośrednictwem &lt;name type="person"&gt;Lwa Rywina&lt;/&gt; korupcyjną propozycję spółce &lt;name type="org"&gt;Agora&lt;/&gt;"&lt;/&gt;.<br>To nie wszystko - według raportu, &lt;name type="person"&gt;Miller&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Jakubowska&lt;/&gt; oraz &lt;name type="person"&gt;Marek Wagner&lt;/&gt; popełnili przestępstwo działania na szkodę interesu publicznego, przekraczając uprawnienia i nie dopełniając obowiązków (łamali procedury legislacyjne oraz regulamin &lt;name type="org"&gt;Rady Ministrów&lt;/&gt;).<br>Raport domaga się też wyciągnięcia surowych konsekwencji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego