Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
marki na złotówki, podpisał prezes Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie, Bartosz Jałowiecki. Jego też obarczono odpowiedzialnością za to niekorzystne rozwiązanie. Jałowiecki stracił pracę. Ale umowę tę zatwierdziła też Kancelaria Premiera oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych - zwraca uwagę prokuratura.
Zresztą, jak stwierdziła prokuratura, umowa wyraźnie zakładała, że Niemcy będą wymieniać kolejne pule pieniędzy w porozumieniu z Polakami. Według Jałowieckiego, zrobili to bez uzgodnienia ze stroną polską. Co więcej wymienili od razu całą pierwszą ratę dla pół miliona poszkodowanych. Niemcy twierdzą, że rozmawiali o tym wówczas z prezesem fundacji. Prokuratorzy wrocławscy chcieli więc sprawdzić, czy nie doszło do oszustw ze strony niemieckiej.
Na dokumentację z niemieckiej
marki na złotówki, podpisał prezes &lt;name type="org"&gt;Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Bartosz Jałowiecki&lt;/&gt;. Jego też obarczono odpowiedzialnością za to niekorzystne rozwiązanie. &lt;name type="person"&gt;Jałowiecki&lt;/&gt; stracił pracę. Ale umowę tę zatwierdziła też &lt;name type="org"&gt;Kancelaria Premiera&lt;/&gt; oraz &lt;name type="org"&gt;Ministerstwo Spraw Zagranicznych&lt;/&gt; - zwraca uwagę prokuratura.<br>Zresztą, jak stwierdziła prokuratura, umowa wyraźnie zakładała, że Niemcy będą wymieniać kolejne pule pieniędzy w porozumieniu z Polakami. Według &lt;name type="person"&gt;Jałowieckiego&lt;/&gt;, zrobili to bez uzgodnienia ze stroną polską. Co więcej wymienili od razu całą pierwszą ratę dla pół miliona poszkodowanych. Niemcy twierdzą, że rozmawiali o tym wówczas z prezesem fundacji. Prokuratorzy wrocławscy chcieli więc sprawdzić, czy nie doszło do oszustw ze strony niemieckiej.<br>Na dokumentację z niemieckiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego