Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
w Toruniu. W rozkazie tym stwierdzono: "(...) Zostaje sformowany pułk morski z oddziałów marynarki podległych Departamentowi Morskiemu. Dowódcą pułku morskiego mianuję kapitana mar. Jacynicza.
Formujący się pułk zostaje podporządkowany pod względem organizacyjnym i zaopatrzenia DOG Pomorze. Przydział oficerów i obsadę funkcji oficerskich, jak też uzupełnienie pułku materiałem ludzkim przeprowadza Departament Morski w porozumieniu z DOG Pomorze. Oddział I Sztabu M.S. Wojsk. i Departament Uzbrojenia wyda niezwłocznie zarządzenie DOG Pomorze i Warszawa. Organizacja uzbrojenia i zaopatrzenia oddziału ma być według regulaminów, etatów i norm ustalonych dla pułku piechoty ." Powyższy rozkaz podpisali minister spraw wojskowych i szef Departamentu dla Spraw Morskich.
Tworzenie pułku morskiego
w Toruniu. W rozkazie tym stwierdzono: "(...) Zostaje sformowany pułk morski z oddziałów marynarki podległych Departamentowi Morskiemu. Dowódcą pułku morskiego mianuję kapitana mar. Jacynicza.<br>Formujący się pułk zostaje podporządkowany pod względem organizacyjnym i zaopatrzenia DOG Pomorze. Przydział oficerów i obsadę funkcji oficerskich, jak też uzupełnienie pułku materiałem ludzkim przeprowadza Departament Morski w porozumieniu z DOG Pomorze. Oddział I Sztabu M.S. Wojsk. i Departament Uzbrojenia wyda niezwłocznie zarządzenie DOG Pomorze i Warszawa. Organizacja uzbrojenia i zaopatrzenia oddziału ma być według regulaminów, etatów i norm ustalonych dla pułku piechoty &lt;gap&gt;." Powyższy rozkaz podpisali minister spraw wojskowych i szef Departamentu dla Spraw Morskich.<br>Tworzenie pułku morskiego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego