Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
zatrudnienie pracownika tylko w oznaczonym rozkładzie czasu pracy, to na pracowniku spoczywa ciężar dowodu, że ten warunek pracy został objęty jej treścią.
Rozkład czasu pracy, w szczególności początek i koniec pracy, oraz tryb przesuwania zmian ustala regulamin pracy, a w zakładzie pracy, w którym nie ma regulaminu - kierownik zakładu pracy w porozumieniu z radą zakładową (art. 131 § 1 k. p. ). Zmiana dotychczasowego rozkładu czasu pracy - w razie braku stosownego zastrzeżenia w umowie - nie wymaga poprzedzenia jej wypowiedzeniem zmieniającym.
Z treści pierwszego pytania wynika, że w umowie o pracę określono stawkę wynagrodzenia zasadniczego, przeliczoną według współczynnika ustalonego dla czterobrygadowej organizacji pracy. Takie ujęcie
zatrudnienie pracownika tylko w oznaczonym rozkładzie czasu pracy, to na pracowniku spoczywa ciężar dowodu, że ten warunek pracy został objęty jej treścią. <br> Rozkład czasu pracy, w szczególności początek i koniec pracy, oraz tryb przesuwania zmian ustala regulamin pracy, a w zakładzie pracy, w którym nie ma regulaminu - kierownik zakładu pracy w porozumieniu z radą zakładową (art. 131 § 1 k. p. ). Zmiana dotychczasowego rozkładu czasu pracy - w razie braku stosownego zastrzeżenia w umowie - nie wymaga poprzedzenia jej wypowiedzeniem zmieniającym. <br> Z treści pierwszego pytania wynika, że w umowie o pracę określono stawkę wynagrodzenia zasadniczego, przeliczoną według współczynnika ustalonego dla czterobrygadowej organizacji pracy. Takie ujęcie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!