Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 43
Miejsce wydania: Kraków
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1994
małych grupach, pogłębiających wiarę i praktykę życia chrześcijańskiego, promieniujących na otoczenie i zaangażowanych w życie parafii.
Duże zainteresowanie wzbudziła propozycja stworzenia pod auspicjami Konferencji Episkopatów Europy ośrodka badań i analiz dla Kościołów w b. krajach komunistycznych.
Wysunął ją bp Nonis z Vicenzy.
Realizacja tego wniosku powierzona została Sekretariatowi Episkopatu Polski w porozumieniu z Konferencją Episkopatu Chorwacji.
(Miło mi przy tej okazji podzielić się informacją, że Europejskie Forum Laikatu i Krajowa Rada Katolików Świeckich w Polsce przygotowują na lipiec przyszłego roku spotkanie katolików Świeckich w Tarnowie, w którym połowę uczestników stanowić będą delegaci z Europy Wschodniej, a tematyka obrad stanowić będzie niejako przedłużenie
małych grupach, pogłębiających wiarę i praktykę życia chrześcijańskiego, promieniujących na otoczenie i zaangażowanych w życie parafii.<br>Duże zainteresowanie wzbudziła propozycja stworzenia pod auspicjami Konferencji Episkopatów Europy ośrodka badań i analiz dla Kościołów w b. krajach komunistycznych.<br>Wysunął ją bp Nonis z Vicenzy.<br>Realizacja tego wniosku powierzona została Sekretariatowi Episkopatu Polski w porozumieniu z Konferencją Episkopatu Chorwacji.<br>(Miło mi przy tej okazji podzielić się informacją, że Europejskie Forum Laikatu i Krajowa Rada Katolików Świeckich w Polsce przygotowują na lipiec przyszłego roku spotkanie katolików Świeckich w Tarnowie, w którym połowę uczestników stanowić będą delegaci z Europy Wschodniej, a tematyka obrad stanowić będzie niejako przedłużenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego