Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie Warszawy
Nr: 77
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
jest to bardzo dojrzały, opatrznościowy człowiek w obecnej sytuacji w kraju. Sadzę, że na niego można liczyć w rozpoczęciu liczenia dni spokoju na nowo.
Barbara Burchardt, nauczycielka, zastępca dyrektora XXVII LO im. Tadeusza Czackiego:
- Sadzę, że wszyscy czekali na takie zakończenie sprawy, które w pewnym stopniu zadowoliłoby obie strony uczestniczące w porozumieniu. Takie napięcia są niezwykle obciążające. Na bieżąco odpowiadamy za młodzież, za kształtowanie jej postaw, za jej wiedzę. A młodzież ostatnio stawia dużo pytań, dojrzałych, konkretnych, popartych wiadomościami.
- Czy nauczyciele odpowiadali uczniom w zgodzie, z własnymi poglądami i odczuciami?
- Każdy miał prawo wypowiadać się tak, jak sam widział te sprawy. I
jest to bardzo dojrzały, opatrznościowy człowiek w obecnej sytuacji w kraju. Sadzę, że na niego można liczyć w rozpoczęciu liczenia dni spokoju na nowo.&lt;/&gt;<br>Barbara Burchardt, nauczycielka, zastępca dyrektora XXVII LO im. Tadeusza Czackiego: <br>- &lt;who4&gt;Sadzę, że wszyscy czekali na takie zakończenie sprawy, które w pewnym stopniu zadowoliłoby obie strony uczestniczące w porozumieniu. Takie napięcia są niezwykle obciążające. Na bieżąco odpowiadamy za młodzież, za kształtowanie jej postaw, za jej wiedzę. A młodzież ostatnio stawia dużo pytań, dojrzałych, konkretnych, popartych wiadomościami.&lt;/&gt;<br>- &lt;who9&gt;Czy nauczyciele odpowiadali uczniom w zgodzie, z własnymi poglądami i odczuciami?&lt;/&gt;<br>- &lt;who4&gt;Każdy miał prawo wypowiadać się tak, jak sam widział te sprawy. I
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego