Typ tekstu: Książka
Autor: Nienacki Zbigniew
Tytuł: Księga strachów
Rok wydania: 1987
Rok powstania: 1967
się dla nas oczywiste, że tak nieduży przedmiot, jak pamiętnik, zabezpieczony w jakimś żelaznym lub drewnianym pudle, mógł zostać zakopany w najbliższym sąsiedztwie kamienia.
Należało więc starannie przekopać cały teren, lecz tego rodzaju czynność musiałaby nam zająć przynajmniej cały dzień lub nawet dwa dni.
Miałem niemal pewność, że Kuryłło działał w porozumieniu z wysłannikiem Konrada von Haubitz. Wskazując nam miejsce, gdzie znajdowała się jeszcze jedna szachownica, postąpił on jak gracz szachowy, który podstawił figurę, aby znaleźć się w korzystniejszej pozycji. Traci, aby zyskać. I może chciał właśnie zyskać na czasie ?
Gdybyśmy zdecydowali się kopać wokół kamienia, korzystna dla niego ilość czasu zwiększałaby
się dla nas oczywiste, że tak nieduży przedmiot, jak pamiętnik, zabezpieczony w jakimś żelaznym lub drewnianym pudle, mógł zostać zakopany w najbliższym sąsiedztwie kamienia.<br>Należało więc starannie przekopać cały teren, lecz tego rodzaju czynność musiałaby nam zająć przynajmniej cały dzień lub nawet dwa dni.<br>Miałem niemal pewność, że Kuryłło działał w porozumieniu z wysłannikiem Konrada von Haubitz. Wskazując nam miejsce, gdzie znajdowała się jeszcze jedna szachownica, postąpił on jak gracz szachowy, który podstawił figurę, aby znaleźć się w korzystniejszej pozycji. Traci, aby zyskać. I może chciał właśnie zyskać na czasie &lt;page nr=184&gt;?<br> Gdybyśmy zdecydowali się kopać wokół kamienia, korzystna dla niego ilość czasu zwiększałaby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego