Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Bez obecności Włodzimierza Czarzastego i Aleksandry Jakubowskiej rozpoczął się w piątek przez krakowskim Sądem Okręgowym proces, jaki wytoczyli oni publicyście "Rz" Januszowi Majcherkowi.
Sekretarz KRRiTV i szefowa gabinetu politycznego premiera twierdzą, że Majcherek w tekście "Prawie wszystko jasne" (5 maja 2003) naruszył ich dobra osobiste, pisząc, iż w zmowie i w porozumieniu z prezesem TVP Robertem Kwiatkowskim wprowadzali podstępnie i pokątnie kontrowersyjne zmiany do ustawy o radiofonii i telewizji. Co miało umożliwić złożenie korupcyjnej propozycji przez Lwa Rywina. Domagają się przeprosin i wpłacenia po 20 tys. zł na cele społeczne.
Sąd przesłuchał krótko Janusza Majcherka i dopuścił jako dowód fragmenty protokołów z
Bez obecności &lt;name type="person"&gt;Włodzimierza Czarzastego&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Aleksandry Jakubowskiej&lt;/&gt; rozpoczął się w piątek przez krakowskim &lt;name type="org"&gt;Sądem Okręgowym&lt;/&gt; proces, jaki wytoczyli oni publicyście &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Januszowi Majcherkowi&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>Sekretarz &lt;name type="org"&gt;KRRiTV&lt;/&gt; i szefowa gabinetu politycznego premiera twierdzą, że &lt;name type="person"&gt;Majcherek&lt;/&gt; w tekście &lt;name type="tit"&gt;"Prawie wszystko jasne"&lt;/&gt; (5 maja 2003) naruszył ich dobra osobiste, pisząc, iż w zmowie i w porozumieniu z prezesem &lt;name type="org"&gt;TVP&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Robertem Kwiatkowskim&lt;/&gt; wprowadzali podstępnie i pokątnie kontrowersyjne zmiany do ustawy o radiofonii i telewizji. Co miało umożliwić złożenie korupcyjnej propozycji przez &lt;name type="person"&gt;Lwa Rywina&lt;/&gt;. Domagają się przeprosin i wpłacenia po 20 tys. zł na cele społeczne.<br>Sąd przesłuchał krótko &lt;name type="person"&gt;Janusza Majcherka&lt;/&gt; i dopuścił jako dowód fragmenty protokołów z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego