Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
przebywający wczoraj w Londynie. - Wystarczy przypomnieć, jak Manicki, rezygnując ze stanowiska szefa OPZZ, deklarował, iż będzie się ubiegał o fotel przewodniczącego SLD. OPZZ chce też, by rząd wycofał się z nowelizacji kodeksu. To żądanie poparły także organizacje pracodawców. - Chcemy, by zmiany w kodeksie były zgodne z tym, co wspólnie ustaliliśmy w porozumieniu w zeszłym roku - potwierdził Andrzej Malinowski, szef Konfederacji Pracodawców Polskich.


Fidżi
Śmierć Ratu Sir Kamisese Mary
Odszedł pierwszy premier

Na Fidżi zmarł w wieku 83 lat Ratu Sir Kamisese Mara, pierwszy premier, później też prezydent tego kraju. Powszechnie uważano go za jednego z najważniejszych polityków wysp Oceanii.
Ludzie, którzy odwiedzali
przebywający wczoraj w &lt;name type="place"&gt;Londynie&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Wystarczy przypomnieć, jak &lt;name type="person"&gt;Manicki&lt;/&gt;, rezygnując ze stanowiska szefa &lt;name type="org"&gt;OPZZ&lt;/&gt;, deklarował, iż będzie się ubiegał o fotel przewodniczącego &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;.&lt;/&gt; &lt;name type="org"&gt;OPZZ&lt;/&gt; chce też, by rząd wycofał się z nowelizacji kodeksu. To żądanie poparły także organizacje pracodawców. &lt;q&gt;- Chcemy, by zmiany w kodeksie były zgodne z tym, co wspólnie ustaliliśmy w porozumieniu w zeszłym roku&lt;/&gt; - potwierdził &lt;name type="person"&gt;Andrzej Malinowski&lt;/&gt;, szef &lt;name type="org"&gt;Konfederacji Pracodawców Polskich&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Fidżi&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Śmierć &lt;name type="person"&gt;Ratu Sir Kamisese Mary&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Odszedł pierwszy premier&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Na &lt;name type="place"&gt;Fidżi&lt;/&gt; zmarł w wieku 83 lat &lt;name type="person"&gt;Ratu Sir Kamisese Mara&lt;/&gt;, pierwszy premier, później też prezydent tego kraju. Powszechnie uważano go za jednego z najważniejszych polityków wysp &lt;name type="place"&gt;Oceanii&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>Ludzie, którzy odwiedzali
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego