Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
LPR zarzuca PO, że w zamian za poparcie rządowej wersji waloryzacji rent i emerytur otrzymali bliskiego sobie ministra finansów. Rokita replikuje, że Giertych coś obiecał SLD w zamian za wybór na wiceprzewodniczącego komisji śledczej.
22 lipca. Giertych sugeruje w Sejmie, iż nowy szef Agencji Wywiadu Andrzej Ananicz ma być powołany w porozumieniu z PO. Kilka godzin później LPR organizuje konferencję prasową. Protestuje przeciwko kandydaturze Janusza Lewandowskiego na szefa komisji budżetowej Parlamentu Europejskiego. Przypomina, że Lewandowski ma w krakowskim sądzie sprawę w związku z jego decyzjami prywatyzacyjnymi. - Janusz Lewandowski to polityk, za którego głęboką osobistą przyzwoitość mogę ręczyć - replikuje Rokita.
Mimo to zapewnia
LPR&lt;/&gt; zarzuca &lt;name type="org"&gt;PO&lt;/&gt;, że w zamian za poparcie rządowej wersji waloryzacji rent i emerytur otrzymali bliskiego sobie ministra finansów. &lt;name type="person"&gt;Rokita&lt;/&gt; replikuje, że &lt;name type="person"&gt;Giertych&lt;/&gt; coś obiecał &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; w zamian za wybór na wiceprzewodniczącego komisji śledczej.<br>22 lipca. &lt;name type="person"&gt;Giertych&lt;/&gt; sugeruje w &lt;name type="org"&gt;Sejmie&lt;/&gt;, iż nowy szef &lt;name type="org"&gt;Agencji Wywiadu&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Andrzej Ananicz&lt;/&gt; ma być powołany w porozumieniu z &lt;name type="org"&gt;PO&lt;/&gt;. Kilka godzin później &lt;name type="org"&gt;LPR&lt;/&gt; organizuje konferencję prasową. Protestuje przeciwko kandydaturze &lt;name type="person"&gt;Janusza Lewandowskiego&lt;/&gt; na szefa komisji budżetowej &lt;name type="org"&gt;Parlamentu Europejskiego&lt;/&gt;. Przypomina, że &lt;name type="person"&gt;Lewandowski&lt;/&gt; ma w krakowskim sądzie sprawę w związku z jego decyzjami prywatyzacyjnymi. &lt;q&gt;- &lt;name type="person"&gt;Janusz Lewandowski&lt;/&gt; to polityk, za którego głęboką osobistą przyzwoitość mogę ręczyć&lt;/&gt; - replikuje &lt;name type="person"&gt;Rokita&lt;/&gt;.<br>Mimo to zapewnia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego